یادواره شهدای پی قلعه و طبرسو با حضور پرشور مردم و مسئولین در مسد پی قلعه برگزار شد.

حجت الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات با اشاره به آیه شریفه «وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی‏ سَبیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ» خاطر نشان کرد احیا در این آیه با زنده بودن عادی متفاوت است، ما معتقدیم پس از مرگ روح همه ما زنده است اما احیا در این آیه به مدیریت پس از شهادت اشاره دارد.

وی با اشاره به قیام امام حسین(علیه السلام) و مدیریت ایشان در اربعین هر ساله گفت: شهدا ادامه دهنده راه عاشورا هستند،عقب نشینی در برابر دشمن صرفا به دلیل کثرت آنها فکر درستی نیست.

خانه نشین خواندن امام علی (علیه السلام) جفا در حق ایشان است بارها خلیفه دوم اعتراف کرد اگر علی (علیه السلام) نبود هلاک می شدیم.امام با این که کنار گذاشته شده بود اما همچنان به مسائل کلان اسلام حساس بودند.

مصلحی اظهار داشت :من به عنوان یک فرد مطلع در زمینه اطلاعات می گویم دستگاه اطلاعاتی کشور باید برای ورود تروریست ها و ترقه بازی در مجلس پاسخگو باشد.

وزیر سابق اطلاعات خاطرنشان کرد زنده نگه داشتن یاد شهدا امر پسندیده ایست که استان های مازندران و گیلان در آن پیشتازند مانند اکثر اتفاقات در هشت سال دفاع مقدس که این دو استان خط شکن بودند.

 علی کلهر مداح اهل بیت با اشاره به هجمه هایی اخیر به سپاه خاطر نشان کرد مدافعان حرم امتداد شهدای دفاع مقدس اند و از آنها الهام گرفته اند اگر سپاه بد است چرا موفقیت آن را به اسم خودتان معرفی می کنید.

 شایان ذکر است یردار احمدی مقدم فرمانده اسبق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هم مهمان ویژه این مراسم بود.

Designed By 1370.ir